căutare
min. 3 caractere

Harta socială a judeţului

Harta serviciilor DGASPC Harghita

 

SERVICII ÎN DOMENIUL PROTECȚIEI COPILULUI

 

SERVICII SUBORDONATE DGASPC HARGHITA

Tip serviciu
 
Servicii de tip rezidențial
 

Centrul de plasament Bilbor

Centrul de plasament Ocland

Centrul de plasament Sfanta Ana

Centrul de plasament Subcetate

Centrul de plasament de tip familial nr. 1 Cristuru-Secuiesc

Centrul de plasament de tip familial nr.2 Miercurea-Ciuc

Centrul de plasament de tip familial nr.3 Miercurea-Ciuc

Centrul de plasament de tip familial nr.4 Feliceni

Centrul de plasament pentru copii cu handicap sever Toplița

Centrul de plasament pentru copii cu handicap sever Cristuru-Secuiesc

Centrul de primire și intervenție în regim de urgență, în caz de abuz, neglijare, trafic, și migrație – Telefonul copilului

Centru de orientare, supraveghere și sprijinire a reintegrării copilului în societate

Servicii de tip familial
 

Serviciul de asistență maternală

 

Serviciul management de caz

Servicii alternative
Centre de zi

Centrul de zi Toplița

Centrul de îngrijire de zi pentru copii cu autism - Feliceni

Centre de consiliere

Centru de consiliere pentru copii

SERVICII DEZVOLTATE DE CÄ‚TRE ONG-URI

Tip serviciu
 
Servicii de tip rezidențial

Centre de plasament

Fundația „ORA INTERNAȚIONAL” – Gheorgheni

Centrul de plasament „Biceboca” pentru copii cu handicap sever, al Fundatiei Orban din Ordoheiu Secuiesc

Servicii de tip alternativ
 

Fundația „ORA INTERNAȚIONAL” – Gheorgheni (centru de zi)

Centrul de zi „Biceboca” pentru copii cu handicap sever, al Fundatiei Orban din Ordoheiu Secuiesc

Asociaciația Centrelor de Plasament Familial

Asociația Napsugar az esoben

Asociația Socio-Culturală

Asociația Umanitară „Nepomuki Szent Janos”

 

Cortul Multicolorat al Copiilor

Fundația Csibesz

 

SERVICII ÎN DOMENIUL ASISTENȚEI SOCIALE

 

SERVICII SUBORDONATE DGASPC HARGHITA

Tip serviciu
 
Servicii de tip rezidențial

Centre de îngrijire și asistență

Centrul de Îngrijire și Asistență Frumoasa

Centrul de Îngrijire și Asistență Gheorgheni

Centre de recuperare și reabilitare neuropsihiatrică

Centrul de recuperare și reabilitare neuropsihiatrică Tulgheș

Locuințe protejate

Serviciul locuințe protejate

Servicii alternative

Centre de recuperare de tip ambulatoriu

Centru de recuperare neuromotorie de tip ambulatoriu Miercurea-Ciuc

Centru de recuperare neuromotorie de tip ambulatoriu Odorheiu-Secuiesc

SERVICII DEZVOLTATE DE CĂTRE ONG-URI

Tip serviciu
 
Servicii de tip rezidențial

Cămine pentru persoane vârstnice

Căminul pentru bătrâni „Sfânta Elisabeta”, Gheorgheni – Asociația Caritas Arhidioceza Romano-Catolică

Fundația Casa de Bătrâni Reformat Odorheiu-Secuiesc

Asociația Samaritanilor, Casa de Bătrâni Bonus Pastor

Căminul pentru Bătrâni Locodeni – Fundația Jakab Lajos

Servicii alternative

Asistență socială și servicii sociale

Fundația Caritas Alba Iulia, Filiala Miercurea-Ciuc, Biroul Regional al Programului de Îngrijire la domiciliu

Asociația „ORA INTERNATIONAL”

Fundația „Jakab Lajos”

Asociația Napsugar az esoben

Asociația Nevăzătorilor, Filiala Interjudețeană Harghita-Covasna

Asociația Socio-Culturală

Fundația CJD DOMUS

Asociația Umanitară „Nepomuki Szent Janos”

Asociația Riehen

Cortul Multicolor al Copiilor

Asociația Handicapaților Fizici Harghita

Clubul sportiv „Intersport”

Societatea Națională Crucea Roșie

 

SERVICII DEZVOLTATE DE PRIMĂRII ȘI CONSILII LOCALE

 

Primăria Municipiul Gheorgheni

Primăria Municipiul Toplița

Primăria Municipiul Odorheiu-Secuiesc

Consiliul Local al orașului Bălan

Consiliul Local al orașului Cristuru-Secuiesc

Consiliul Local al orașului Borsec

Primăria Comunei Avrămești

Consiliul Local al comunei Ciumani

Primăria Comunei Corund

Consiliul Local al comunei Dănești

Primăria Comunei Dârjiu

Primăria Comunei Joseni

Primăria Comunei Lupeni

Primăria Comunei Mugeni

Primăria Comunei Păuleni-Ciuc

Consiliul Local al comunei Plăieșii de Jos

Primăria Comunei Porumbeni

Primăria Comunei Praid

Consiliul Local al comunei Remetea

Consiliul Local al comunei Sânmartin

Primăria Comunei Sânsimion

Primăria Comunei Sărmaș

Consiliul Local al comunei Åžimonești

Primăria Comunei Suseni

Consiliul Local al comunei Tomești

 

UNITĂȚI PROTEJATE PENTRU PERSOANE CU HANDICAP

 

SC. ADY COMPROD S.R.L

CABINET MEDICAL INDIVIDUAL DE MEDICINÄ‚ DE FAMILIE DR. PETER IREN

S.C. FAJANKO S.R.L

S.C. GENTIA 2001 S.R.L.


 

Flash content

Get Adobe Flash player